تبلیغات
جهان سینما - «آنا کارنینا»، «زندگی پی» و «اسکای‌فال» برنده جوایز ADG شدند
حامد سینما

«آنا کارنینا»، «زندگی پی» و «اسکای‌فال» برنده جوایز ADG شدند

دوشنبه 16 بهمن 1391 02:28 ب.ظ

نویسنده : حامد
ارسال شده در: اخبار فیلم های خارجی ،

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/14/11.14/image634954903186773882.jpg

برندگان هفدهمین دوره جوایز سالانه برتری در طراحی صحنه معرفی شدند.

به گزارش جهان سینما: مراسم این دوره جوایز سالانه انجمن طراحان هنری آمریکا (‌ADG) شنبه شب (بامداد یکشنبه به وقت ایران) در بورلی هیلتن برگزار شد.


در بخش فیلم‌های سینمایی، سارا گرین‌وود برای «آنا کارنینا» ساخته جو رایت جایزه طراحی صحنه یک فیلم تاریخی را از آن خود کرد. «آرگو»، «جانگو آزاد شده»، «لینکلن» و «بینوایان» دیگر نامزدهای این بخش بودند.


دیوید گراپمن برای «زندگی پی» به کارگردانی آنگ لی جایزه بخش فانتری را به خانه برد. گراپمن در این بخش با طراحان صحنه فیلم‌های «اطلس ابر»، «هابیت: یک سفر غیرمنتظره»، «پرومته» و «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» رقابت داشت.


دنیس گاسنر هم برای «اسکای‌فال» ساخته سام مندس جایزه بخش معاصر را برد. «The Best Exotic Marigold Hotel»، «پرواز»، «غیرممکن» و «30 دقیقه بامداد» دیگر رقبای این بخش بودند.


از سه فیلم برنده جوایز سالانه انجمن طراحان هنری دو فیلم «آنا کارنینا» و «زندگی پی» نامزد اسکار بهترین طراحی صحنه هم هستند.

پارسال جایزه اسکار بهترین طراحی هنری به دانته فرتی و فرانچسکا لو شیاوو برای «هوگو» رسید. فرتی پیش از آن جایزه انجمن طراحان هنری در بخش فیلم تاریخی را برد.


«جانوران محیط وحش جنوب»، «مرشد»، «قلمرو طلوع ماه»، «زنگ و استخوان» و «کتاب بارقه امید» از جمله فیلم‌های مطرحی بودند که به فهرست امسال نامزدهای انجمن طراحان هنری راه پیدا نکردند.

در بخش تلویزیون جودی بکر برای «دختران»، جما جکسن برای «بازی تاج و تخت» و مارک ورثینگتن برای «داستان وحشت آمریکایی» جایزه انجمن طراحان هنری را دریافت کردند.

هرمان زیمرمن که بیش از همه برای طراحی صحنه سری فیلم‌های «سفر ستاره‌ای» شهرت دارد، جایزه یک عمر دستاورد ADG را گرفت.


انجمن طراحان هنری همچنین سه طراح صحنه - پرستن ایمز، ریچارد مکدانلد و ادوارد اس. استفنسن - را وارد تالار مشاهیر خود کرد.


این انجمن در عین حال به مناسبت پنجاهمین سال تولد مجموعه سینمایی جیمز باند از چهار طراح صحنه اصلی فیلم‌های باند - کن آدام، آلن کامرون، دنیس گاسنر و پیتر لامونت - تقدیر کرد.


پائولا پاندستون برای چهارمین بار اجرای مراسم جوایز سالانه انجمن طراحان هنری را به عهده داشت.

 

 

 

 

 

خبرآنلاین

ویرایش شده در جهان سینما
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: «آنا کارنینا» ، زندگی پی ، اسکای فال ،
آخرین ویرایش: - -