تبلیغات
جهان سینما - فروش فیلم جدید تارانتینو به 150 میلیون دلار رسید
حامد سینما

فروش فیلم جدید تارانتینو به 150 میلیون دلار رسید

جمعه 13 بهمن 1391 02:15 ب.ظ

نویسنده : حامد
ارسال شده در: اخبار فیلم های خارجی ،

«جانکوی از بندرسته» قبل از این که وارد ششمین هفته نمایش خود در آمریکای شمالی شود، به یک فروش 150 میلیون دلاری دست پیدا کرد.

به گزارش جهان سینما:فروش هفتگی تازه‌ترین ساخته سینمایی کوئنتین تارانتینو، در حال حاضر به حدود 10 میلیون دلار رسیده است.


با رقم فروش 150 میلیون دلاری «جانکوی از بندرسته»، این اکشن وسترن و ماجراجویانه لقب پرفروش‌ترین فیلم تارانتینو را در آمریکای شمالی از آن خویش کرد.

تحلیل‌گران اقتصادی سینما، از قبل برای این فیلم پیش‌بینی موفقیت بالایی را در جدول گیشه نمایش سینماهای آمریکا و بقیه کشورهای جهان می‌کردند.

پرفروش‌ترین فیلم سینمایی تارانتینو تا قبل از «جانگوی از بندرسته»، اکشن جنگی و دلهره‌آور «پدرسوخته‌های لعنتی» بود که در سال 2009 اکران عمومی شد.

این فیلم در آمریکای شمالی حدود 120 میلیون دلار فروش کرد. فروش فیلم در بقیه کشورهای جهان هم حدود 150 میلیون دلار شد.

«جانگوی از بندرسته» با هزینه تولید 100 میلیون دلاری تهیه شده و در سطح جهانی هم، با استقبال خوب تماشاگران سینما روبرو شده است.

این فیلم، امسال نامزد دریافت جوایز اسکار بهترین فیلم کارگردان، بازیگر و فیلم‌نامه شده است، هر چند بعید به نظر می‌رسد بتواند به آنها دست پیدا کند.

تحلیل‌گران اقتصادی سینما، با توجه به فروش 150 میلیون دلاری فیلم در سینماهای آمریکای شمالی، پیش‌بینی می‌کنند فروش کلی این فیلم در این منطقه به 170 تا 180 میلیون دلار برسد.

آن‌ها می‌گویند خود سازندگان فیلم هم انتظار چنین رقم بالای فروشی را برای آن نداشته‌اند. اهل فن می‌گویند در صورت دریافت جوایز اسکار، فروش کلی فیلم از این رقم هم بالاتر خواهد رفت.

منتقدان سینمایی، یکی از دلایل مهم فروش بالای فیلم و استقبال تماشاگران از آن را، حضور لیوناردو دی‌کاپریو در اولین نقش منفی خود می‌دانند.

دی‌کاپریو برخلاف فیلم‌های قبلی خود که در آن‌ها نقش اصلی و مثبت ماجرا را داشت، در این وسترن اکشن در نقش مکمل و منفی ظاهر شده است.

قصه فیلم درباره جانگو برده‌ای است که توسط یک دکتر آدمکش و جایزه بگیر دولتی آزاد می‌شود، تا به او کمک کند چند جانی را پیدا و دستگیر کند.

دکتر پس از اجرای موفقیت‌آمیز مأموریت خود، به جانگو کمک می‌کند تا همسر خود را از دست برده‌دار بی‌رحم و پول‌پرستی نجات دهد که لیوناردو دی‌کاپریو نقش آن را بازی می‌کند.


خبرگزاری فارس

ویرایش شده در جهان سینما
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: کوئنتین تارانتینو ، جانگوی رها شده ،
آخرین ویرایش: - -