تبلیغات
جهان سینما - امید تام کروز به موفقیت با فیلم 140 میلیون دلاری و آخر الزمانی کمپانی یونیورسال
حامد سینما

امید تام کروز به موفقیت با فیلم 140 میلیون دلاری و آخر الزمانی کمپانی یونیورسال

سه شنبه 26 دی 1391 06:31 ب.ظ

نویسنده : حامد

تام کروز ۵۱ ساله پس از فروش پائین اکشن «جک ریچر» در سینماهای آمریکای شمالی، چشم به موفقیت مالی «فراموشی» دوخته است.

 

به گزارش جهان سینما: اکشن علمی تخیلی جدید وی روز نوزدهم آوریل سال جاری میلادی به روی پرده سینماهای آمریکا و کانادا می‌رود.

تام کروز در «فراموشی» در نقش مردی به نام جک هارپر بازی می‌کند که در یک آینده نزدیک، روی کره زمین (که در حال نابودی است) زندگی می‌کند.

در قصه فیلم، جک هارپر یکی از معدود انسان‌های زنده و بازمانده کره زمین است که به دنبال آدم‌های زنده دیگر می‌گردد و حیات نوع بشر به اقدامات او گره می‌خورد.

جوزف کاسینسکی کارگردان فیلم «فراموشی» است. او این فیلم را بر اساس فیلم‌نامه‌ای از خودش ،کارل گاجوسک و مایکل آرندت ساخته است.

کمپانی یونیورسال که تهیه‌کننده این درام آینده نگرانه است، می‌گوید برای تولید آن هزینه‌ای 140 میلیون دلاری صرف کرده است.

مورگان فریمن بازیگر سیاه پوست سینما در «فراموشی» نقش مقابل تام کروز را به عهده دارد. ملیسا لیو و چند بازیگر اروپایی هم، دیگر نقش‌های فیلم را بازی کرده‌اند.

منابع نزدیک به فیلم می‌گویند تام کروز از مسئولان کمپانی یونیورسال خواسته تا تبلیغات وسیعی برای اکران عمومی آن انجام دهند.

تحلیل‌گران اقتصادی سینما می‌گویند این بازیگر چند هفته قبل هم امیدوار بود «جک ریچر» فروشی 100 میلیون دلاری در سینماهای آمریکای شمالی کند.

اما «جک ریچر»(اولین فیلم سینمایی تام کروز که در پانزده ماه اخیر به روی پرده سینماها رفت) ،نتوانست فروش بالایی در جدول گیشه نمایش سینماها کند.

در حالی که فیلم‌های رقیب «جک ریچیر» به فروش‌هایی 100 میلیون دلاری در سینماهای آمریکای شمالی دست پیدا کرده‌اند، این فیلم تا به حال 63 میلیون دلار در این منطقه فروش داشته است.

اکشن ماجراجویانه تام کروز در حالی به این رقم پایین فروش دست پیدا کرد ،که هزینه تولید آن 60 میلیون دلار بوده است.

با توجه به هزینه 20 میلیون دلاری تبلیغات و بازاریابی برای فیلم، اهل فن می‌گویند فروش 80 میلیون دلاری «جک ریچر» در سینماهای آمریکا و کانادا، فقط هزینه کلی تولیدآن را برمی گرداند.

به این ترتیب،«جک ریچر»حتی اگر به این رقم فروش هم دست پیداکند،هزینه های تولید خود را تامین کرده و سودی نصیب تهیه کنندگانش نخواهد کرد.

مسئولان شرکت رادیکال پیکچرز که این فیلم را تهیه کرده اند،می گویند انتظار چنین فروش پایینی را برای آن نداشته اند.

 

 

 

خبرگزاری فارس

ویرایش شده در جهان سینما
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: تام کروز ، جک ریچر ، فراموشی ،
آخرین ویرایش: - -